Demonstracyjny program adaptacyjnego nauczania matematyki

W ramach projektu Erasmus+ strategiczne partnerstwo EDUBOT pracuje nad wdrożeniem asystenta sztucznej inteligencji ( AI), który oprócz  nauczycieli będzie wspierał uczniów w procesie nauki. AI przyczyni się do zapewnienia indywidualizacji procesu edukacji I będzie prowadziło każdego ucznia przez cyfrowe materiały do ​​nauki.

Asystent AI elastycznie dostosowuje się do poziomu wiedzy i nawyków uczenia się ucznia, wykorzystując dane z procesu uczenia się do wspierania nauczycieli w organizowaniu zróżnicowanej edukacji.Na ścieżkach adaptacyjnych uczniowie w pierwszej kolejności spotykają się z zadaniami interaktywnymi i otrzymują wyjaśnienia tylko wtedy, gdy nie są w stanie rozwiązać zadania.

W ten sposób uczniowie udzielający poprawnych odpowiedzi szybko robią postępy, osiągając wyższy poziom, podczas gdy ci, którzy mają problemy z odpowiedziami, podążają wolniejszą ścieżką z większą liczbą wyjaśnień. Mogą jednak nadrobić zaległości na późniejszym etapie procesu uczenia się.

Adaptacyjny przykładowy program nauczania można obejrzeć pod następującym linkiem. Dostęp możliwy jest jako gość lub po rejestracji. Asystenta EDUBOT obecnie zastępują panele sterujące.

ZOBACZ LINK >>


Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.
Udostępnij w sieci
Poprzedni post

Ósmoklasiści będą mogli przygotować się za darmo do egzaminu z matematyki przy wsparciu sztucznej inteligencji

Nastepny post

ADN z nagrodą w Plebiscycie Orły Polskiej Przedsiębiorczości

Wszystkie prawa zastrzezone | All rights reserved ADN Instytut 2024