Aplikacja ME-App szansą  na lepszą przyszłość  osób bezrobotnych i nie tylko!

Analiza badań prowadzona na europejskim rynku, pokazuje, że stres, lęk i depresja stanowią drugi najczęstszy problem zdrowotny związany z odnalezieniem się w pracy, który dotyka europejskich pracowników. „Odsetek pracowników, którzy zgłaszają, że są narażeni na czynniki ryzyka, które mogą negatywnie wpływać na ich zdrowie psychiczne i utrzymanie zatrudnienia  wynosi prawie 45%”.

Link do całego artykułu: https://osha.europa.eu/pl/themes/psychosocial-risks-and-mental-health

„Motivation and Empowerment-  ME-App”, to innowacyjny projekt realizowany przez konsorcjum strategiczne ramach programu Erasmus +, w skład którego wchodzą  doświadczone instytucje z różnych krajów europejskich. Zaangażowane instytucje  wnoszą swoją wiedzę i doświadczenie, aby stworzyć nową aplikację, która będzie  skutecznie wspierała osoby bezrobotne i nie tylko, borykające się z barierami psychospołecznymi, które są przyczyną problemów ze znalezieniem zatrudnienia i utrzymania go.

Partnerzy projektu to:

  • Niemcy: DATEY Eyrich GmbH
  • Polska: Instytut ADN
  • Austria: ipcenter.at GmbH
  • Słowenia: OZARA STORITVENO IN INVALIDSKO PODJETJE DOO
  • Grecja: ANONIMI ETAIREIA EREUNAS KAI ANAPTIKSIS SISTIMATON KAI IPIRESION
  • Holandia: Lidi Smart Solutions

Partnerzy pracują nad projektem,  którego celem  jest opracowanie nowoczesnej aplikacji mobilnej, która ma pomóc osobom  bezrobotnym, a także wszystkim innym potrzebującym takiego wsparcia, w przezwyciężeniu barier psychospołecznych utrudniających znalezienie i utrzymanie pracy. Aplikacja ME-App będzie  narzędziem, które umożliwi użytkownikom śledzenie takich parametrów jak nastrój, poziom lęku, jakość snu oraz innych czynników wpływających na ich zdolność do zatrudnienia i  jego utrzymania. Dodatkowo, aplikacja będzie dostarczała motywujące wiadomości oraz posiadała interaktywne funkcje, które będą wspierać użytkowników w ich drodze do aktywności zawodowej.

Projekt ME-App zostanie przetestowany w czterech krajach z różnymi grupami osób  bezrobotnych. Po fazie testowej narzędzie to zostanie udostępnione bezpłatnie organizacjom zajmującym się edukacją i aktywizacją zawodową, aby mogły wykorzystać je w swoich programach aktywnej polityki rynku pracy. Dzięki temu aplikacja ma szansę stać się skutecznym wsparciem w procesie powrotu na rynek pracy dla wielu bezrobotnych oferując im wsparcie i motywację potrzebną do ponownego wejścia na rynek pracy.

Aplikacja ME-App, projektowana jako przyjazne dla użytkownika i jednocześnie  efektywne narzędzie cyfrowe, będzie :

  • Monitorowała zdrowie psychiczne: Umożliwi śledzenie nastroju, poziomu lęku, jakości snu i innych istotnych czynników psychospołecznych i zdrowotnych.
  • Udzielała motywacyjnego wsparcia: Dostarczy motywujące wiadomości i interaktywne funkcje wspierające użytkowników w ich codziennych wyzwaniach.
  • Dostosowywała się do indywidualnych potrzeb. Oferowała zindywidualizowane podejście oferując użytkownikom spersonalizowane wsparcie.
  • Zwiększała szanse na zatrudnienie/utrzymanie zatrudnienia: Wspierała będzie  bezrobotnych i pracowników w zwiększaniu ich zdolności do zatrudnienia/utrzymania zatrudnienia  poprzez budowanie ich pewności siebie i redukcję barier psychospołecznych.

Aplikacja ME-App ma potencjał, żeby stać się kluczowym narzędziem w walce z bezrobociem. Dzięki innowacyjnemu podejściu i międzynarodowej współpracy, projekt ten przyczyni się do poprawy jakości życia wielu osób,  promuje zrównoważony rozwój i zatrudnienie na europejskim rynku pracy.


„The European Commission’s support for the production of this publication does not constitute an endorsement of its contents, which reflects the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.”
Udostępnij w sieci
Poprzedni post

Seminarium upowszechniające rezultaty I doświadczenia projektu EDUBOT w Kutnie: Innowacyjne narzędzia do nauki matematyki online.

Nastepny post

Motivation and Empowerment: Pierwsze spotkanie konsorcjum za nami

Wszystkie prawa zastrzezone | All rights reserved ADN Instytut 2024