Ulster University School of Computing (marzec 2024) przeprowadził badania wiarygodności aplikacji. Zaprezentowane wyniki badania pokazują, że recenzje użytkowników, liczba pobrań, stawki za pobranie aplikacji wcale nie są wiarygodnymi wskaźnikami ich jakości.
Badanie, w którym oceniono 1500 aplikacji na podstawie różnych dowodów, m.in. użyteczności, ochrony danych osobowych i prywatności, podkreśla potrzebę stosowania bardziej rygorystycznych norm ocen cyfrowych aplikacji zdrowotnych, które są oparte na dowodach naukowych. Tylko taka ocena daje zapewnienie, że aplikacja zdrowotna spełnia wysokie standardy bezpieczeństwa i skuteczności.
W projekcie ME-App, współfinansowanym z Erasmus +, jesteśmy zaangażowani w opracowanie aplikacji motywacyjnej oraz wspierającej osoby bezrobotne, która będzie spełniała najwyższe standardy jakości.
Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i skuteczności Apps ME-App, aby naprawdę mogła skutecznie pomóc użytkownikom w zmotywowaniu się do podjęcia działań w kierunku rozwoju osobistego, znalezienia zatrudnienia i utrzymania pracy oraz satysfakcji z życia.
Przyjęte w projekcie założenia i standardy, stwarzają szansę na stworzenie unikalnej aplikacji, które nie tylko będzie motywowała, ale również wzmacniała użytkowników, pomagając im pokonaniu barier psychospołecznych z którymi się zmagają.
Zapraszamy do śledzenia postępów w realizacji projektu ME-App. Bądźcie na bieżąco z aktualnościami dotyczącymi rozwoju aplikacji !
Chcecie wiedzieć więcej na temat kryteriów oceny wiarygodności aplikacji? Zapoznajcie się z całym badaniem, które podkreśla potrzebę stosowania bardziej rygorystycznych ocen cyfrowych aplikacji zdrowotnych, które znajdziecie tutaj: https://lnkd.in/dCA-MDNp
Badanie podkreśla potrzebę bardziej rygorystycznych ocen cyfrowych aplikacji zdrowotnych
#MEApp #ForYou #DigitaleGesundheit #Empowerment #Motivation