EduBot – Warsztat upowszechniający wyniki projektu dla nauczycieli z okolic Debreczyna

24 października 2024 roku Szkoła Podstawowa Vénkert gościła warsztat poświęcony upowszechnianiu wyników projektu EduBot. Celem wydarzenia było przedstawienie rezultatów projektu, które zostały opracowane głównie z myślą o przygotowaniu uczniów ósmej klasy do egzaminu wstępnego z matematyki, ale mogą być także wykorzystywane w edukacji cyfrowej oraz w nauczaniu zróżnicowanym, skutecznie sprawdzając się dla każdej grupy wiekowej i w dowolnym przedmiocie:

  1. Rozwiązanie cyfrowe: Narzędzie do tworzenia materiałów edukacyjnych (CAT) + Platforma do organizacji nauki (LMS) oraz Aplikacja dla uczniów (APP)
  2. Opis metodyki blended learning wspierający adaptację
  3. Cyfrowe materiały do przygotowania do egzaminu wstępnego z matematyki dla uczniów ósmej klasy

Uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób wyniki projektu mogą być wykorzystywane w różnych dziedzinach edukacyjnych, takich jak przygotowanie do egzaminów, korepetycje, wsparcie uczniów mających trudności w nauce itp. Zdobyli również umiejętności w efektywnym stosowaniu wyników projektu w codziennej pracy nauczyciela, korzystaniu z opracowanych ścieżek matematycznych z uczniami, monitorowaniu wyników oraz ich analizie.

Przedstawiliśmy oraz umożliwiliśmy uczestnikom bezpośrednie doświadczenie metodologicznych korzyści narzędzi EDUBOT, takich jak:

  • adaptacyjne ścieżki edukacyjne personalizowane przez sztuczną inteligencję, które pozwalają każdemu uczniowi na naukę we własnym tempie i zapewniają wsparcie tam, gdzie jest to potrzebne;
  • grywalizacja, mająca na celu zwiększenie motywacji uczniów;
  • możliwości zróżnicowanego nauczania;
  • oraz blended learning, który łączy zalety edukacji cyfrowej z nauczaniem bezpośrednim.

Uwidocznienie wyników projektu jest istotne, ponieważ pozwala szerszej społeczności zawodowej poznać i stosować prezentowane metody oraz treści cyfrowe.


Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.
Udostępnij w sieci
Poprzedni post

Udane pilotażowe testowanie nauki z EDUBOT na Słowacji

Nastepny post

EDUBOT – Wydarzenie upowszechniające wyniki projektu na Słowacji

Wszystkie prawa zastrzezone | All rights reserved ADN Instytut 2025