30 maja 2023 roku, Instytut ADN organizuje panel dyskusyjny o charakterze peer learning z udziałem nauczycieli, edukatorów, przedstawicieli samorządu lokalnego z Powiatu Kutnowskiego.
Spotkanie ma na celu skupienie uwagi na różnych perspektywach i doświadczeniach związanych z wykorzystaniem technologii chatbot i sztucznej inteligencji w procesie edukacyjnym. Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość podzielenia się swoimi przemyśleniami, refleksjami i oczekiwaniami w odniesieniu do wprowadzenia tych innowacyjnych narzędzi do szkół.
Zapytamy też uczestników jak oceniają cele rozwojowe platformy e-learning EDUBOT:
• Rozpoznawanie tekstu w interaktywnych pytaniach: Chatbot będzie rozpoznawał odpowiedzi, dzięki czemu udzielane przez uczniów odpowiedzi będą mogły być elastycznie analizowane przez system.
• Komunikacja z uczniem: Chatbot może zadawać pytania, aby zdecydować, czy uczniowi brakuje jakichś umiejętności na przykład matematycznych, czy nie znalazł logiki rozwiązywania problemów, czy w ogóle nie rozumie tekstu.
• Budowanie adaptacyjnych ścieżek uczenia: Chatbot może identyfikować luki kompetencyjne w przypadku, gdy uczeń nie może rozwiązać określonego zadania, a nawet może zaproponować rozwiązania, które wypełnią lukę (np. w przypadku złożonego zadania matematycznego).
• Sugestie dla nauczycieli: AI może wykorzystywać dane wynikające z procesów uczenia się do kształtowania „profilu uczenia się” ucznia, sugerować nauczycielowi nadzorującemu tworzenie grup uczniów, którzy powinni być nauczani z określonego przedmiotu, w określony sposób.
Wytyczne i rekomendacje dotyczące rozwoju platformy e-learningowej które powstaną w wyniku dyskusji zostaną opublikowane w raporcie, który będzie dostępny na stronie projektu.
Panel organizowany jest w ramach projektu “EDUBOT- DEVELOPING KEY COMPETENCIES THROUGH BLENDED -LEARNING METHODOLOGY BASED ON AI-SUPPORTED CHATBOT TECHNOLOGY
Więcej informacji:
Renata Jankowska-Zielińska
Koordynator projektów
renata.jankowska-zielinska@adn.pl